DSİ Genel Müdürü Murat ACU;’’DSİ olarak son 14 yılda Erzurum şehir merkezine yıllık 70,3 milyon m3içmesuyu sağladık. 3 baraj ve 13 gölet inşa ettik. 358.000 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 215 milyon TL zirai gelir artışı sağladık ve 239 derenin ıslahını tamamladık. ’dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan ve büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “GÖLSU” projesi kapsamında Erzurum İlinin de nasibini aldığını belirten

DSİ Genel Müdürü ACU;’’ Bu kapsamda Kuzgun Daphan 1. Merhale Projesi kapsamında çalışmaları hızla devam eden Erzurum Ortabahçe sulaması ile toplamda 63.070 dekar zirai arazinin suya kavuşturulacağını belirterek proje kapsamında tamamlanan 8.900 dekar zira alanda çalışmalar tamamlanarak deneme suyu verilmeye başlandı. ’dedi.

2017 yılı sonuna kadar 32.500 dekar zirai arazideki çalışmaların tamamlanarak sulamaya açılmasının hedeflendiğini belirten DSİ Genel Müdürü Murat ACU; Projenin tamamlanması ile 2017 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 26.829.600 TL katkı sağlanacağını bununla birlikte yöredeki münbit araziler sulu tarım ile birlikte daha verimli hale gelirken, tarımsal üretim de bölgede artış gösterecektir.. Buda vatandaşımızın sosyo-ekonomik olarak gelişim göstermesine olanak sağlayacak ve refah düzeyini artıracaktır. ‘dedi.

DSİ Genel Müdürü Murat Acu;‘’Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ‘dedi.