Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar. Palandöken İlçesine yaptığı hizmetleri bir sunum eşliğin de anlatan Başkan Bulutlar, 2009 yılından bugüne kadar tamamlanan yatırımların yanı sıra, yapımına 2017 yılı başlanan ve inşaatları devam eden projelerinide tanıttı.

Başkan Bulutlar'ın bire bir sunumuyla Palandöken'deki yatırımları görme fırsatı bulan İmam ve müezzinler, memnuniyetlerini gizleyemedi. Bulutlar, Tamamlanarak halka hizmet veren Yeni Hizmet Binası, Yıldızkent'te yapımı devam eden ikinci kültür merkezinden Yenişehir’deki nikah sarayına, bir süre önce tamamlanan ilçe emniyet müdürlüğü binasından Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi'ne, Erzurum’un ilk Engelliler Yaşam Merkezi'nden yeni açılan caddeler ve bağlantı yolları,  yapımı tamamlanan 82 park, mahalle olan köylerimize  ve merkeze yapılan 41 konuk evi ( taziye evlerinden) köy yollarını kilit taş ile nakış nakış işlenmesine, asfaltlanan yollara kadar tüm çalışmaları tek tek sıraladı.

BAŞKAN BULUTLAR, ” BORCU OLMAYAN VE YATIRIM YAPAN BİR BELEDİYEYİZ” 

Görevi ilk devraldığı2009 yılından bugüne kadar yapılan hizmetler hakkında kısa bilgiler veren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, şunları kaydetti: "Palandöken Belediyesi'nin geçmişini uzun uzun anlatmaya gerek yok. Son 8 yıl içerisinde ilçede ilk kentsel dönüşümü Harput Mahallesi'nde başlattık ve tamamladık, Rus Pazarı'nda kentsel yenileme çalışması yaptık ve tamamladık. 26 mahallemizde ve mezralarımızda dahil ederek eşit bir hizmet programı uyguladık, her mahalle de çalışma yaptık. İlçemizin 60 bin nüfuslu bölgesi olan Yunus Emre'de Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışır Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi inşa ettik.  Kapalı Spor Salonumuz bin 200 kişi kapasiteli. Ayrıca Kültür Merkezimiz 15 kurs salonuyla ve çocuk kreşiyle 2017-2018 eğitim öğretim yılı için 45 branşta3 bin kişiye hizmet veriyor. Bu kompleksimizin önünde yapılan 10 bin metrekarelik rekreasyon alanıyla bölgeye değer kazandırılmıştır. Erzurum'un ilk Engelsiz Yaşam Merkezi'ni biz hizmete sunduk. İnanç turizmine katkı amacıyla ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Toparlak Baba ve Maksut Efendi türbelerinin restorasyonunu yaptırdık. Mahalle olan köylerimize ve merkeze toplam 41 adet Taziye Evi yaptık. İlçeye 6 milyon metrekare standartlara uygun asfalt serimi, asfalta paralel olarak renkli kaldırım, karo, bordür ve kilit taş çalışması yaptık. Şehitlerimizin isimlerinin yaşatıldığı Şehitler Parkı ve ilçenin muhtelif mahallelerinde büyüklü, küçüklü 82 yeni park inşa ettik."

Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, sunumunda belediyenin kültür, sanat ve sosyal belediyecilik atılımlarından da bahsetti. Bulutlar, " 21 köy mahallemizin tek tek sokakları kilitli taş ile döşenirken tuvaletlerinin yapımı ve yenileme çalışmasının yanı sıra sosyal belediyecilik alanında dar gelirli ailelere her ay 30 bin ekmek dağıttık, dağıtıyoruz. Gıda, yakacak, giyecek ve öğrencilere kırtasiye ve kaynak kitap seti yardımı yaptık. Kültürel etkinlikte her üç ayda bir yayınlanmak üzere Beyazşehir Palandöken isimli kültür ve edebiyat dergisi, çeşitli yazarlara ait kitaplar, şehir takvimi çıkardık. Sanatçılarımızı destekledik. ebru, fotoğraf ve resim sergileri açtık. Ramazan ayı boyunca etkinlikler yaptık, Ramazan sofralarının yanı sıra halk günlerinde vatandaşlarımız ile kucaklaştık. Sportif faaliyetlerimize ara vermedik. Palandöken Belediyesi Spor Kulübü voleybol, boks, futbol, sürat pateni, atletizm dallarında büyük başarılara imzasını attı.” diye konuştu.

PALANDÖKEN İLÇE MÜFTÜSÜ KOTAN, BULUTLAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Palandöken İlçe Müftüsü Abdurrahman Kotan’da, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’amüftülüğümüzü ilçemizde bulunan imam ve müezzinleri davet ederek, yaptığı kapsamlı sunum için teşekkür etti. Palandöken’in Erzurum’un Kış Turizm Merkezi olması nedeniyle yapılan hizmetlerin ve çalışmaların çok çok önemli olduğunu belirten Müftü Kotan, “Belediye BaşkanımızsayınOrhan Bulutların çalışmalarını görsel sunum eşliğindegörme fırsatı bulduk. Şehrimize değer katan, gelişip güzelleşmesine katkı sunan Milletimize yönelik çok güzel yatırımlar yapılmış. Böylesine güzel yatırımlar yapan herkes, her yönetici bizim için değerli ve kıymetlidir. Bu değerli çalışmaları ve Palandöken ilçemize katkıları için de belediye başkanımızı kutluyor, çalışmalarında başarılardan dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

AK PARTİ PALANDÖKEN İLÇE BAŞKANI ÖMEROĞLU’DAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Palandöken Belediyesinin İmam ve müezzinlere düzenlediği kahvaltılı toplantısına katılan AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu öncelikle başkanıma sizdeğerli diyanet mensuplarıyla bir araya getirdiği için teşekkür ederim.”Palandöken Belediye Başkanımız sayın Orhan Bulutlar’ın çalışmalarını yakından takip ediyorum.Bu değerli çalışmaları ve Palandöken ilçemize katkıları için de belediye başkanımızı kutluyor, başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.