Iğdır merkezde ev dekorasyon ve mobilya işlerinde çalışan Serkan Ural, yaklaşık 1 ay önce bir binada dekorasyon çalışması yaparken üçüncü katta yüksek gerilim hattına temas etmesi dolayısıyla elektrik akımına kapıldı. Yaklaşık 5 dakika boyunca elektrik akımına kapılan Ural, trafonun patlaması sonucu elektriklerin kesilmesiyle akımdan kurtuldu. Ural’ı yanmış halde gören arkadaşları hemen 112 acil servise haber vererek ambulans talep etti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Ural’ı hemen Iğdır Devlet Hastanesine kaldırdı. Kalbi 3 kez duran Ural, yapılan müdahaleler sonucu yeniden hayata tutunmayı başardı.
Iğdır’da bir süre tedavi gören Ural, daha sonra Erzurum’a sevk edildi.
Erzurum Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde bir bacağı kesilen Serkan Ural, Yanık Merkezinde tedavi altına alındı.
3 kez kalbi durduktan sonra yeniden hayata tutunan ve yaşam sevincini kaybetmeyen Ural, "Sağlığınızın kıymetini bilin" dedi.
Ural, "Yaşadığım talihsiz kaza sonucu 3 kez kalbim durdu, Allah bana tekrar yaşama sevinci verdi. Bir bacağımı kaybettim. Elektriğin çarpma anı insanın kemiklerinin milyonca kez titremesi gibi bir şey. Elektrik akımına kapıldıktan sonra trafo patlamış, şalterler atmış. Sağlam olan vücudunuzun kıymetini bilin. Her dakikasının kıymetini bilin. İnsan başına böyle bir şey gelmediği sürece sağlığın kıymetini anlayamıyor" diye konuştu.