Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yahya Macit, İmam Hatip Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, etkinlikler kapsamında çeşitli kurumları ziyaret ettiklerini söyledi.
İmam Hatip Lisesi Mezunu yöneticilerle öğrencileri buluşturduklarını belirten Macit, Aile ve Sosya Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’ın imam hatip lisesi mezunu olduğunu ve başarılı çalışmalarını öğrencilerle paylaşması için ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.
İmam hatiplerin sayısının her geçen gün arttığını belirten Macit, nitelikli öğrenciler yetiştirtilmesi için yoğun gayret içerisinde olduklarını ifade etti.
ASP İlbaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İmam Hatiplerin ülkenin harcı olduğunu söyledi.
Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan İlbaş, kitap okumanın önemine vurgu yaptı.
İmam Hatip Okullarının önemine değinen İlbaş, ‘’ İmam-Hatip ruhu, dini ve milli ruhun, zihni ve ahlaki ruha dönüşmesidir. İmam hatipler bu ülkenin harcıdır. Bizlerde hayırda yarışan ümmetiz, hayrı güncelleştirirsek, kültür, sanat, tarih, edebiyat ve bir çok alanda çalışmak ve topluma hizmet anlayışını benimsemiş oluruz. Öğrencilerimizin niteliklerin artmasıyla gelecek nesillerin kalitesini artırabiliriz. Bu açıdan İmam Hatipler önemli bir misyona sahip’’ dedi.
İlbaş ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çalışmalarına değinerek, kurumun, şehit yakını, gazi, engelli, yaşlı, kadın, çocuk gibi kesimlere hitap ettiğini söyledi.
Toplantı sonunda İlbaş, öğrencilerin sorularını cevapladı.