Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü proje kapsamında Palandöken Sebahattin Solakoğlu ilk ve ortaokulunda tören düzenlendi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Uçar burada yaptığı konuşmada, ağız ve diş sağlığının insan sağlığı açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Müdür Uçar; Öğrencilere hitaben “Gerek derslerimizdeki başarılar gerek sosyal hayattaki başarılarımız için dengeli ve iyi beslenmemiz lazım. Diş sağlığımız sağlığın başında gelen önemli bir parametredir. İyi bir beslenme için sağlıklı dişlerimizin olması için günde en az 2 kez ve 2 dakika dişlerimizi fırçalamamız gerekir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün birçok alanda müşterek faaliyetlerinin olduğunun altını çizen Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız; “Erzurum’u geçen yıl okullarımızda ‘Beyaz Bayrak’ ta yüzde seksen yedi ile Türkiye 1. si yaptık. Sonraki hedefimizde sağlıklı okullardı. Bu hedefi gerçekleştirmek için de ortaklaşa çalışıyoruz. Yaptıkları çalışmalarından dolayı Sayın Dr. Mahmut Uçar’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra protokol, okula geçerek, bir sınıfta öğrencilere diş fırçası ve macunu seti dağıttı. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından ise diş sağlığı eğitimi dersi verildi.