Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Lig B grubu temsilcisi Palandöken Belediyespor evinde konuk ettiği Yozgat Sorgun Belediyesor’uzorlu çeken maçta 3-2 mağlup ederek ligde çok önemli bir engeli daha aştı.

 Palandöken Belediyespor ilk sete tutuk başlarayaksetide 23-25 kaybetti. İkinci sete daha kontrollü başlayan Palandöken Belediyespor25-22 alarak setlerde durumu 1-1 yaptı.üçüncü settekıran kırana geçti bu settede başarılı olan Palandöken Belediyespor 25- 22 kazanırken setlerde 2-1 öne geçti  dördüncü  seti ise konuk ekip Sorgun Belediyespor   16- 25 kazanarak.Durumu 2-2 yaparak maçı Tie-Break setine taşıdı. Tie-Break setin de ilk altısına dönen Palandöken Belediyespor maçada ağırlığını koyarak 15-9 kazanarak zorlu Sorgun Belediyespor engelini de aşmış oldu. Recep Tayyip Erdoğan Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadelede Ev sahibi Palandöken Kartalları setlerde zorlansa da 2 puan alarak puanını 55 çıkardı.

Efeler ligi parolasıyla yola çıkan Palandöken Belediyesinin Kartalları rakiplerine gözdağı verirken karşılaşmayı Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayı da taraftar izledi.  Karşılaşma boyunca Erzurumlu taraftarlar yine coşkusuyla takımını son sayıya kadar destekledi.