Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar," Palandökeni nefes alabilmesi için milletimizin sağlıklı yaşayabilmesi için yeşil alanlara ihtiyaç vardır" dedi.
Palandöken'deki park yatırımlarının kendisi için çok önemli olduğunun altını her fırsatta çizen Başkan Bulutlar," Palandöken İlçemizde yaptığımız çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürürken imar planlarında yeşil alanlara büyük önem veriyoruz ve imar planlarımıza koyduğumuz parklarımızı birer birer tamamlıyoruz. Palandöken ilçemizde yeni yapılaşan alanlarımıza mutlaka yeşil alanlara yer ayırıyoruz. Parkların ne kadar değerli bir yatırım olduğunu vatandaşlarımız belki bundan 10 yıl sonra daha iyi anlayacaklar. Çünkü sahip olduğumuz yeşil alan miktarı kadar nefes alacağız sağlıklı yaşayacağız. Hiçbir zaman biz günü kurtaran değil, çocuklarımızın geleceğini kurtaracak yatırımlara imza atıyoruz. Bugün her yere yeşil alan yapıyorsunuz diye şikayet edenlerin çocukları ve torunları, bizlere hak verecek, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı daha iyi anlayacaklar. Çünkü bizim en değerli yatırımımız 8 yılda 80 park alanlardır" dedi.
Şehitler parkını 2 ve 3. etabında son rötuşlar yapılıyor
Yunus Emre Mahallesi Kayakyolu bölgesinde yapımı devam eden ve yaklaşık 23 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Şehitler Parkını 2. ve 3. etabı bölgeye bambaşka hava kazandırdığını ifade eden Belediye Başkanı Bulutlar,” Şehitler Parkının 1. etabı 10 bin metrekare 2. etabı 3 bin 500 ve 3. etap ise 5 bin 750 metrekare çalışmalarımız hemen hemen tamamlandı. Çok küçük rötuş işler kaldı. Yine üçküme evler olarak bilinen kayak yolunun üst kısmında Yunus Emre Mahallemizde Nergis Evler olarak bilinen bölgemizde 7 bin 550 metrekare alana sahip yeni bir park daha yaptık. Yine Adnan Menderes Mahallemizde Millet Camii mevkiinde bin 700 metrekare alana sahip parkımızı ve özel paylaşım yurtlar bölgesin de bin 750 metrekarelik bir parkı da milletimizin hizmetine sunduk. Palandöken ilçemize yaptığımız bu parklar Palandökenin oksijen depoları haline gelecek. Palandökende vatandaşlar, bu parkta bol bol nefes alacak ve yürüyüş yaparak sağlıklı bir hayatın kapısını aralayacak” diye konuştu.