Sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Aziziye Belediyesi, Ocak ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda örnek bir karara imza attı.

Toplantıda; 1996 yılında Şırnak İli Çağlayan mevkiinde terörle mücadele sırasında şehit olan Uzman Çavuş Şener Aldemir ve Kıbrıs savaş gazileri ile İlçe merkezinde ikamet eden terörle mücadele kapsamındaki gazilerin isimlerinin uygun cadde ve sokaklara verilmesi kararı alındı.

Alınan örnek kararla ilgili bir açıklama yapan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan,” Bu cennet vatanımızın her türlü düşmana karşı müdafaasında gözünü kırpmadan bulunmuşşehit ve gazilerimizin isimlerini ilçemizde uygun olan cadde ve sokaklara vererek ölümsüzleştirmeyi hedefliyoruz. Şehit ve gazilerimiz her an kalbimizdeler. Onların isimlerinin unutulmaması ve sürekli hatırlanması için bu tür çalışmaları her fırsatta tekrarlayacağız.” şeklinde konuştu.

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanın her Türk vatandaşının asli görevi olduğunun altını çizen Başkan Orhan,” Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim gurur kaynağımızdır. Şanlı tarihimiz onların kanlarıyla ve canlarıyla yazılan kahramanlık destanlarıyla doludur. Bizler de onlara olan borcumuzu; çok okuyarak, çok çalışarak, çok üreterek ve evlatlarımızı iyi yetiştirerek ödeyeceğiz. Bu duygularla vatan savunmasında bulunmuş tüm şehitlerimizi ve vefat etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimiz ile kahramanlarımızın kıymetli ailelerine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.