Erzurum'a kazandırılacak olan devasa kütüphane ve kent müzesi projesi ile dikkatleri üzerine çeken Vali Azizoğlu, ayrıca Erzurum Kalesi'ndeki restorasyon; şehitlik ve tabyaların ihya çalışmalarından dolayı ödül alan isimlerden biri oldu.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği tarafından Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkı sağlayan ve bu bağlamda kamuoyu oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlara verilen “Avrasya Hizmet Ödülleri’ töreninde kısa bir konuşma yapan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

Dadaşlar diyarı Erzurum’un her dönemde devletinin, milletinin ve bayrağının yanında olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu, böylesi anlamlı bir ödülü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ödülünü Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yalçın Topçu’nun elinden aldı.

Türk Dünyası Müzik Topluluğu'nun icra ettiği Türk kültüründen ezgilerle, şarkılarla devam eden tören müzik ziyafetinin ardından sona erdi.

Törende; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil, Kosova Parlamentosu Başkanvekili Müferra Şinik, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun yanı sıra çok sayıda milletvekili, büyükelçi, belediye başkanı, işadamı ödül aldı.