Dadaş kızı olarak tanınan ünlü yazar Zekiye Çomaklı yine kendine yakışan bir davranış sergiledi. Hazırladığı bir videoyu sosyal medya hesaplarında takipçileriyle paylaşan Çomaklı konuşmasında, yurtdışından geldiği için evinde karantinada olduğunu, toplum olarak her zorlu sürecin dayanışmayla üstesinden geldiğimizi, tüm dünyanın korkulu rüyası haline gelen Covid - 19 coronavirüs salgınından da yine duyarlı davranarak ve devletimizin tedbirler kapsamında yerine getirmemizi istediği kurallara harfiyen uyarak kurtulabileceğimizi vurguladı. Zekiye Çomaklı’nın paylaşımı takipçileri tarafından beğenilip paylaşılırken, izleyenler tarafından takdirle karşılandı.

Zekiye Çomaklı Kimdir?

Erzurum’un ilk kadın köşe yazarıdır. Şiirlerini kitaplaştıran Erzurumlu ilk kadın Şairdir.

1988 de Kültür Müdürlüğü Galerisinde Erzurum’da ilk defa ŞİİR SERGİSİNİ açtı

Kendi el emeği olan Yapay Çiçek Sergi ve Kermesini tek başına gerçekleştirdi; gelirinin tamamını, Mehmetçik Vakfı ve Polis Eşleri Dayanışma Derneğine bağışladı.

Hatmigül Şiir Kitabının tüm gelirini Erzurum Emniyet Mensupları Eşleri Dayanışma Derneğine Bağışladı.

Erzurum’da alanında ilk ve tek aktivite olan, Cumhuriyetimizin 75. yılına atfen, Erzurum Atatürk Üniversitesi oditoryumunda kendi şiirlerinden bestelenen ve A.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve hocaları tarafından seslendirilen şarkılar eşliğinde yine kendi şiirlerini okuduğu HATMİGÜL ŞİİR DİNLETİSİ’Nİ, 1500 kişilik katılımla gerçekleştirdi.

Erzurum Yakutiye ve Oltu ilçesi Belediyelerinin festivallerinde, Cezaevlerini İyileştirme ve Rehabilitasyon programları çerçevesinde, Erzurum Yarı Açık Cezaevinde ve Cumhuriyetin 80. yılı onuruna gönüllü olarak KEHRİBAR ŞİİR DİNLETİLERİ gerçekleştirdi.

Amatör Çalışmalarından oluşan fotoğrafları ile Erzurum T.O.B.B. sponsorluğunda ilk defa NOSTALJİK ERZURUM FOTOĞRAFLARI SERGİSİNİ açtı.

Türkiye’ de ve Erzurum’da ilk defa Cezaevlerini İyileştirme ve Rehabilitasyon Programı Çerçevesinde Erzurum Yarı Açık Cezaevinde Nostaljik Erzurum Fotoğrafları Sergisi açtı,

 

Erzurum’dan delege oyu ile listede yer alan ilk kadın MİLLETVEKİLİ ADAYI oldu. İlk defa bir Dadaş Kızı, Erzurum Valiliği tarafından Nahcivan Özerk Cumhuriyetinde yapılan uluslararası bir Kadın Konferansına Türkiye’yi temsilen konuşmacı olarak görevlendirildi.

Erzurum’ da İlk defa bir kadın olarak Belediye Başkan Danışmanlığı yaptı,