Okulun fiziki şartlar bakımından Erzurum’un en modern Özel Okullarından biri olduğunu belirten İşletme Müdürü Köksal Özyolci gönüllü 5 öğretmen ile birlikte eğitime katkıda bulunmak için yola çıktıklarını hatırlatarak, yaptıkları çalışma ve yatırımlarla Erzurum’a kalitesi yüksek bir Eğitim kurumu kazandırdıklarını söyledi.

İşletme Müdürü Köksal Özyolci Kurumun kurucu ortaklarının tamamının Öğretmenlerden oluşturulduğunu belirterek şöyle devam etti.

 

 

“Bütün birikimimizi eğitimde değerlendiren bir vizyona sahibiz. Bu vizyon ortaya çıkış noktamız oldu. Biz Türkiye’de ses getiren okullardan biri olmak vizyonuyla ortaya çıktık. O vizyonla birlikte şuanda Ankara’dan buraya en iyi fiziki şartlara ve en iyi eğitim kadrosuna sahip kurumuz. Bulunduğumuz eğitim kompleksi kampüsü yaklaşık 16 bin metrekare üzerinde 15 bin metrekare kapalı alana sahip bir okul. Şuanda 48 dersliği bünyemizde bulunduruyoruz.”

Kapalı yüzme havuzu, yarı olimpik ve çocuk havuzu bulunmakta. İki tane profesyonel basketbol ve çok amaçlı spor salonuna sahip bir eğitim kurumu olduklarını dile getiren İşletme Müdürü Köksal Özyolci okul hakkında şu bilgileri verdi.

“1. Lig kalitesinde maçlar yapılabilecek bir alt yapıya sahibiz. 688 kişilik bir konferans salonumuz mevcut. Sınırsız bilgi ve sürekli eğitim için özel öğrenme merkezleri, donanımlı laboratuvarlar, gözlemevi, bilim merkezi, kültür sanat merkezleri, özel spor alanları ve yüzme havuzları ile öğrencilere her türlü imkanın sağlandığını belirtti.

Akademik başarımız tabi ki olmazsa olmazımız geçen yıl yüzde 95 oranında bir üniversiteye yerleştirme başarısına sahip bir okuluz. Okulumuzda öğrencileri mülakatla alıyoruz. Kapımız herkese açık ama özellikle eğitim konusunda istekli olan öğrenciler bizim baş tacımız. Laboratuvarlarımız ve yemek hanelerimiz Dünya standartlarında.

Bu okulun oluşmasında AR-GE çalışmalarımızda yaklaşık 30 il gezildi. Çok ince eleyip sık dokuyarak buralara geldik. Ve bu vizyonumuza devam edeceğiz. Şuanda bünyemizde 585 öğrencimiz var. Okulumuzun kontenjanı Bin 176 olmasına rağmen bizim hedefimiz önümüzdeki yıl 900 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmek. Erzurum halkının ciddi bir talebi var muhtemelen yıl sonu itibariyle tüm kayıtlarımızı kapatıp eğitim ve öğretim yılımıza devam edeceğiz.”

En büyük hedeflerinin özgüveni yüksek kendini iyi ifade edebilen mesleğinde başarılı Erzurum’a değer üreten bir kurum olarak öğrencilerin de bu vizyonla hareket etmek olduğunu ifade eden İşletme Müdürü Köksal Özyolci,  mezun olan tüm öğrencilerin dünya standartlarında dünya ile yarışabilir birikim beceri ve özgüvene sahip bir şekilde hayata atılmasına destek ve yardımcı olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.