Kaygusuz mesajında şu ifadeleri kullandı;

Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını, milletini kendini nefsinin önüne koymak; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle mutlu olmaktır.

Küçük Mehmet’i, Fatih Sultan Mehmet yapan hocası Akşemseddin idi, Küçük Selim’ i, Yavuz Sultan Selim Yapan hocası İbn-i Kemal idi…Gazi Mustafa Kemal Atatürk  “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…” cümlesi ile bu meyvenin önemi konusunda günümüz öğretmenlerine yıllar öncesinden mesaj gönderiyor.

     Peygamber mesleği olan öğretmenlik, büyük bir fedakârlık, hoşgörü, sabır, gayret ister. Her şeyden önce büyük bir yürek, aşk ister. Sizin eserleriniz ne taş ne demir ne bina ne yoldur. İnsandır, en kıymetli varlıktır, yaratılanların en şereflisi, en güzelidir. Hiçbir maddi karşılık, bu mesleği sevgi ve sorumlulukla yerine getiren siz değerli öğretmenlerimize layık olmayacaktır. Bugün emek verdiğiniz öğrencilerinizin ve bu cennet vatanın aydınlık yarınları sizleri mutlu edebilir.

       Öğretmenlik, kutsal bir meslek olmakla birlikte aynı zamanda bir sanattır. Bireyler, öğretmenin elinde şekillenir, olgunlaşır ve hayata hazırlanır. Kadim değerleri, günübirlik çıkarlar uğruna feda etmeden bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. Bunun için de heyecanımızı diri tutmalı ve ideallerimizi yeniden kuşanmalı ve bir gönül eri gibi çalışmalıyız.

     Mevlana’nın dediği gibi “Kalp denizdir dil de kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.” Onun içindir ki yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz.

     Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak cesaretimizi ve özgüvenimizi hiçbir zaman yitirmeden, eğitmeyi ve öğretmeyi bir iş olarak değil bir dava olarak benimsemeliyiz. 

     Bu vesileyle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ülkemizin ve milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz, yürekleri; sevgi, şefkat ve sabırla dolu, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin ´Öğretmenler Günü´nü tebrik ediyorum