Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi’nde 1’inci etapta 793, 2’nci etapta 857 dairenin bulunduğu TOKİ konutlarında son günlerde yaşanan hırsızlık ve mala zarar verme olayları, semt sakinlerine uyku uyutmuyor. 6 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı bölgede hırsızlık başta olmak üzere mala zarar verme gibi yaşanan bir çok olayda tek bir güvenlik kamerası olmaması nedeniyle suçlu ya da suçlular bulunamıyor.

3 ARACA ÇARPTI, KAÇTI

 Sitelerde son olay dün akşam meydana geldi. Gece saat 01.30 sıralarında sürücüsü ve plakası henüz belirlenemeyen bir araç, C1-3 ve C1-4 bloklarının önünde duran 3 otomobile çarparak kaçtı. Site yönetim ofisinin önünde yaşanan olayda binlerce liralık hasarın meydana geldiği otomobillerin sahipleri, polis merkezine giderek şikayetçi olurken, bölgede tek bir kamera bulunmaması nedeniyle polis zor anlar yaşadı.

 

SİTE YÖNETİMİ UYUYOR MU?

Metrekarelerine göre daire başına 114, 131 ve 137 TL aidat alan site yönetiminin, yaşanan olaylar karşısındaki kayıtsızlığı site sakinlerinin tepkisini topladı. Vatandaşlardan gelen bir çok şikayeti sonuca bağlayamayan yönetimin değişmesi için site sakinlerinin imza kampanyası başlatacağı öğrenildi. Ayrıca bir çok vatandaş site yönetimini CİMER’e şikayet etti.