Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık iki aydan beri ticari faaliyetleri durdurulan kuaför ve güzellik salonlarının açıldığı ilk gün, Yakutiye Belediyesi ekiplerince hem dezenfekte yaptı hem de siperlikli maske dağıtıldı.

 İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan tedbirlere uyulması hususunda gerekli ikaz ve açıklamaları berber ve kuaförlere tebliğ eden Yakutiye Belediyesi ekipleri, sosyal mesafe ve hijyen kurallarından taviz verilmemesini istediler.

Uçar, “Tedbirlerimizi uygularsak Koronavirüs’üyenebiliriz!”

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar yaptığı yazılı açıklamada halkın sağlığı için her türlü tedbirin alındığının altını çizerek; “Yakutiye Belediyesi olarak halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak bizim en asli vazifemizdir. Salgınla birlikte işyerlerini kapatan ve bugün ilk mesai gününü yapan kuaför ve güzellik salonlarında belediye olarak tüm tedbirlerimizi almış durumdayız. Denetimlerimiz periyodik aralıklara devam edecek. Dezenfekte ve maske dağıtımlarıyla bu salgınla mücadeleden taviz vermeyeceğiz. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Ancak yavaş ve emin adımlarlasosyal hayata geçiş sürecinde, tedbirleri elden bırakmamamız yararımıza olacaktır.” dedi.