Dadaşkent ve Ilıca’da kurulan stantlarda aşure kazanlarının başına geçen Başkan Orhan, kepçeyi eline alarak vatandaşlara aşure dağıttı. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımında konuşan Başkan Orhan, Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diledi. 
Geleneksel hale getirerek, her yıl muharrem ayında aşure ikramında bulunduklarını kaydeden Başkan Orhan, “Bu yıl da aşure geleneğimizi sürdürüyoruz. Muharrem ayı dolayısıyla Dadaşkent ve Ilıca’nın muhtelif yerlerinde kurduğumuz stantlarda hemşerilerimize aşure ikramında bulunduk. Yaklaşık 5 bin hemşerimizle bolluk ve bereketi simgeleyen aşuremizi paylaştık” dedi.
Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olmasını dileyen Başkan Orhan, dünyada ve islam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesini, barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesini temenni ederek, “Tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin Muharrem ayının tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadeleriyle sözlerine tamamladı.
İlçe sakinleri de Başkan Orhan’a Muharrem ayı dolayısıyla yaptığı aşure ikramından dolayı teşekkür ettiler. Aşure dağıtımında Başkan Orhan’a belediye meclis üyeleri de eşlik etti.